top of page

Hodiny „Yin a Yang“

Koláž 01a.jpg

Ohromujúce, ručne maľované, cestovinové hodiny zobrazujúce „Yin a Yang“ v nádhernej farebnej trojkombinácii - čierna, zlatá a bronzová.

Nápadité hodiny sa rozprestierajú na drevenom podklade s kruhovými výrezmi, ktorého obrys tvoria kruhové oblúky. Ciferník hodín, nachádzajúci sa v jeho strede, je farebne rozdelený tak, aby vytváral „Yin a Yang“. Perličky a trblietavé kamienky, rozmiestnené po jeho obvode, zvýrazňujú nielen ciferník, ale aj cestoviny penne zobrazujúce hodiny. Ciferník dotvárajú hodinové ručičky v bronzovej farbe.

Hodiny zdobí nádherná kvetová výzdoba, ktorá je farebne rozdelená tak, aby sedela do konceptu „Yin a Yang“. Kontúry čiernej časti „Yin“ vyzdvihuje zlatá patina. Túto prevahu zlatej farby som sa snažila vykompenzovať použitím čiernej farby v časti „Yang“ v ciferníku. A samozrejme, nechýbajú ani „bodky opačnej farby“, ktoré sú v mojom prevedení zobrazené ako kvetiny.

Hodiny „Ying a Yang“ som vyrobila ako vianočný dar (Vianoce 2021). Verím, že budú obdarovanej osobe prinášať harmóniu do života rovnako, ako ona mne.

Rozmery

priemer 35 cm

Farba

zlato-čierna

bottom of page