top of page

O LUBKA'S PASTA ART

Svietnik%252520Zlat%2525C3%2525A9%252520

LUBKA’S PASTA ART – UMENIE Z CESTOVÍN

ikona s kreslenými cestovinami fafalle, penne a makarónmi v ružovej farbe

netradičné výrobky
z cestovín

Ikona s nápisom „Original“ v ružovej farbe

originálne, odlišné, unikátne výrobky 

Ikona s kreslenými pracovnými rukavicami v ružovej farbe

ručne vyrábané výrobky 

Lubka's Pasta Art je značka originality, odlišnosti a unikátnosti, ktorá sa každým dňom rozvíja. Za touto značkou sa skrývajú výnimočné výrobky predovšetkým z cestovín, ktoré sú výsledkom tvorivej duševnej činnosti. Ich výroba je manuálna, individuálna, špecifická a časovo veľmi náročná. Pri výrobe sa využívajú aj iné materiály ako napr. drevo, papier, rôzne textílie, polystyrén.

 

K procesu výroby výrobkov patrí aj vo väčšine prípadov i ručná výroba ich obalov. Prostredníctvom „obalov na mieru“ chceme vyzdvihnúť celkovú originalitu výrobkov a súčasne eliminovať náš vplyv na životné prostredie.

 

Značka Lubka’s Pasta Art pokrýva aj poskytovanie služby Cestovinovej dekoratívnej renovácie predmetov, t. j. renovácie starších funkčných predmetov prostredníctvom cestovín, ktoré by kvôli svojmu zovňajšku skončili v odpade.

 

Je dôležité si uvedomiť, že napriek tomu, že hovoríme o výrobkoch, v skutočnosti ide o výrobu predmetov umeleckého charakteru.

SME INÍ A CHCEME BYŤ INÍ

Ikona s kreslenými rukami zachytávajúcimi padajúci list zo stromu v ružovej farbe

vyrábané s ohľadom na životné prostredie

Ikona v ružovej farbe s kreslenými držiacimi sa rukami vytvárajúcimi tvar srdca

podávame pomocnú ruku

Kreslená ikona v ružovej farbe so srdcom na dlani

vyrábané s radosťou a pre radosť

Sme iní a chceme byť iní. Aj keď ide o podnikateľskú činnosť, výrobky sú vyrábané s radosťou a pre radosť. Záleží nám na tom, aby boli originálne, mali myšlienku, zámer a odzrkadľovali hodnoty, ktoré sú pre každého z nás dôležité. Našim cieľom je vyrábať výrobky, ktoré budú mať dušu a svoj príbeh.

 

Rovnako nám nie je ľahostajné ani to, kde a ako žijeme. V dnešnej neustále zhoršujúcej sa ekologickej situácii považujeme za dôležité, aby naša podnikateľská činnosť bola postavená v čo najväčšej miere na báze udržateľného rozvoja, t. j.

Ikona kresleného listu zo stromu v ružovej farbe

prostredníctvom efektívneho a opätovného využívania materiálov chceme prispievať k zachovaniu životného prostredia pre ďalšie generácie,

Ikona kresleného listu zo stromu v ružovej farbe

prostredníctvom predaja vybraných výrobkov chceme byť nápomocní jednotlivcom/komunite, ktorí/á to najviac potrebujú/e.

Veríme, že aj malá pomoc môže prispieť k budovaniu lepšieho miesta pre život nás všetkých, preto chceme aj my, našou časťou, prispieť k lepšej budúcnosti a svetu okolo nás.

Aktuálne projekty:

Projekt „Na prvý pohľad“

KTO SA SKRÝVA ZA ZNAČKOU LUBKA’S PASTA ART?

Michal, Lubka's Pasta Art

Michal

najväčší fanúšik, podporovateľ a „chlapec pre všetko“

realizátorka Ľubka, Ľubka's Pasta Art

Ľubka

výmyselníčka a realizátorka

Elvisko, Lubka's Pasta Art

Elvisko

naša psychická podpora a foto hviezda

AKO VZNIKLA ZNAČKA LUBKA’S PASTA ART?

Logo Lubka's Pasta Art

Ak si predstavujete „klasický príbeh“, ako človek hľadá niečo, čo mu dostatočne zamestná hlavu v neľahkom životnom období, tak určite nie ste ďaleko od pravdy.

 

Náš príbeh začína starými odloženými vianočnými ozdobami na povale a článkom o úprave starých vianočných gúľ. Dnes už presne ani neviem povedať, ako som sa k tomu článku dostala. Len viem, že jednou z rád, ako zrenovovať staré vianočné gule, bola použiť cestoviny. Táto zaujímavá, či až zvláštna rada mi priam utkvela v hlave. Keďže patrím medzi ľudí, ktorí majú radi originalitu a kreativitu, začalo mi to vŕtať hlavou. A to bola presne chvíľa, kedy som dostala chrobáka do hlavy.

 

Ako sa časom ukázalo, chrobák sa v mojej hlave zabýval. Z opravy našich starých vianočných gúľ som behom krátkej doby prešla na vlastnú výrobu šperkovníc, svietnikov či nástenných hodín. Cestoviny rôznych tvarov od výmyslu sveta podporovali fantáziu pracujúcu na plné obrátky. Moje myslenie sa postupne začalo meniť. Otázku „Čo sa dá z cestovín spraviť?“ nahradila otázka „Ako to spravím?“.

 

Cestovinovanie sa stalo nielen mojim relaxom a záľubou, ale predovšetkým mojou radosťou. Stalo sa vďačným „žráčom času“ v období, kedy človek na svojej sínusovej krivke života už iba čakal, kedy konečne dopadne na dno, aby sa už od neho mohol odraziť.

 

Neľahké cesty života, ale aj radosť, ktorú naše výtvory prinášali nás systematicky viedli k prvotnej myšlienke a nakoniec k rozhodnutiu založiť Ľubica Ondeková – Lubka’s Pasta Art.

bottom of page