top of page

Glóbus „Cestovník“

Koláž 01a.jpg

Ďalší splnený cestovinový sen, či moja cestovinová pýcha, tak by som hádam mohla začať s ďalším príbehom z našej dielničky.

Už je to hádam aj dva roky, čo mi prvýkrát utkvela predstava o cestovinovom glóbuse. Samozrejme, ako vždy chce všetko svoj čas a správne načasovanie. A teraz sa teším, že ten správny čas konečne prišiel a ja sa s vami môžem podeliť o svoju ďalšiu radosť z našej dielničky - cestovinovú tematickú dekoráciu v podobe glóbusu „Cestovníka“.

Glóbus „Cestovník“ v nádhernej čierno-zlatej farebnej kombinácii zdobia špagety, ktoré zobrazujú oceány a moria. Kontinenty a ostrovy sú znázornené prostredníctvom cestovinových zvieratiek a ich úlomkov. Vizáž nášho „Cestovníka“ dotvárajú poludníky a rovnobežky, ktoré sú vytvorené z prírodného motúzu. „Cestovníku“ nechýba ani parádny kompas, ku ktorého výrobe som využila aj tarhoňu a drobné kamienky a perličky. Glóbus je uchytený na krásnom drevenom stojane, ktorý vznikol vďaka šikovným rukám môjho manžela. A viete čo je úžasné? Ako by povedal Galileo Galilei: „A predsa sa točí!“.

Som nesmierne rada, že sa teraz môžem pozerať na svoju ďalšiu zhmotnenú predstavu a verím, že „Cestovník“ je ten ďalší úchvatný krok vpred...

Rozmery

priemer cca 25 cm
šírka cca 31 cm
výška cca 58 cm

Farba

čierno-zlatá

bottom of page