top of page

Šperkovnica „Vianočná krajinka“

Koláž 01a.jpg

Prvá cestovinová šperkovnica s vianočnou tematikou z našej „vianočnej cestovinovej dielničky“. Táto čarokrásna šperkovnica bola vytvorená s dobrým úmyslom pre osobu, ktorú síce nepoznáme, alebo teda inak, možno trošku poznáme, ale z toho virtuálneho sveta, prostredníctvom príspevkov. Znie to zaujímavo, čo poviete?

Je to dáma, ktorú sme nikdy nevideli ani na fotografiách, no napriek tomu vieme, že má veľké, dobré a obetavé srdce. Táto dáma pracuje cez deň, v noci, cez víkendy, sviatky. Jej život je „práca“, jej práca je jej láskou a jej láskou sú štvornohí chlpatí kamaráti, ktorí z rôznych dôvodov skončili bez domova. Táto dáma ich sprevádza k novému šťastnému životu, no žiaľ aj k dúhovému mostu. Viete čo nás však prekvapilo? Keď sme si raz prečítali, že nikam nechodí a dlho (dlho dlho dlhoooo) nikde nebola, lebo nemá žiadnu výpomoc, ktorá by sa o chlpáčov aspoň na chvíľu postarala...

Bolo to síce v lete (2022) a chcela by som veriť, že táto situácia sa zlepšila, naozaj neviem, nič také som od vtedy nečítala, ale pointa je, že vtedy som si uvedomila, že sú tu medzi nami ľudia, ktorí dávajú so seba viac, ako si väčšina z nás vie vôbec predstaviť. Aj keď žiaľ nevieme urobiť zázraky a pomôcť tak, ako by bolo potrebné, veríme, že niekedy aj to samotné uvedomenie a slová vďaky vedia mať silu zázrakov.

Ak vás tento príbeh oslovil, môžete pomôcť tejto milej dáme a jej OZ Dočasný domov pre havinkov Piešťany aj vy. Každá granulka sa ráta!

Ďakujeme, že nám pomáhate urobiť svet krajším a lepším miestom pre nás všetkých!

Rozmery

cca 17 x 12 x 9 cm

Farba

zlato-biela

bottom of page