top of page

Šperkovnica „Pletienka“

Koláž 01a.jpg

„Pletienka“, oslnivá cestovinová šperkovnica „upletená z cestovín“ ako dar k jubileu.

Pri výrobe tejto šperkovnice som vychádzala z úchvatnej predstavy „upletená z cestovín“. Túto predstavu som sa snažila postupne rozviť do jasnejšej podoby. Na um mi prišlo meno „Pletienka“...

„Pletienka“, je to také milé meno pre ženskú postavu z krásnej rozprávky s očarujúcimi dlhými ryšavými vláskami, ktoré ma zapletené do bohatého vrkoča. Jej nádherné žiarivé vlasy zdobí výrazný kvet a zopár drobných kvietkov, ktoré má vo vláskoch okolo tváre. Nevídane okúzľujúca žienka, ktorá by mohla byť aj nejakou vílou, pretože jej láskavé srdce žiary ako jemné ružové trblietky.

Keďže „Pletienka“ mala byť darom k jubileu, nádherná medená farba s kovovými odleskami bola rozhodne vynikajúca voľba farby, ktorú som na veku šperkovnice doplnila o jemne ružovú perleť. Musím však poznamenať, že sa mi na fotografií nepodaril tak zachytiť jej skutočný farebný odtieň, ktorý nie je až tak červený. Slabšie je vidieť aj jemnú ružovú perleť, ktorá v reály krásne vyzdvihuje celé veko šperkovnice.

Výnimočný deň si zaslúži výnimočný dar, ktorý nebude len „akýmsi pekným predmetom“, ale bude potešením duše a pohladením srdca. A ja dúfam, že sa mi tento cieľ podaril s mojou „Pletienkou“ splniť.

Rozmery

cca 11,5 x 16 x 12 cm

Farba

medená s kovovými odleskami

bottom of page