top of page

Šperkovnica „Oro nero“

Koláž 01a.jpg

Podmanivá pánska cestovinová šperkovnica v čierno-zlatej farebnej kombinácii. Šperkovnica je ozdobená lemovaním a vzorom, ktorý pripomína zdobenie na starších drevených šperkovniciach. Zaujímavosťou tejto šperkovnice sú cestovinové listy, skrášľujúce jej veko a boky, ktoré sú ručne vyrezané z cestovín.

Predstaviť si a vytvoriť pánsku šperkovnicu z cestovín, tak znela moja ďalšia výzva, ktorú som si sama vymyslela. Bolo mi zrejmé, že to nebude len o farbách. Okrem výberu vhodnej farby to vyžadovalo aj zakomponovať správne dekoratívne prvky.

Keď som premýšľala, ako by mala vyzerať pánska šperkovnica, predstavila som si staršie drevené šperkovnice, ktoré mali vyrezávané po bokoch a na veku nádherné vzory. Okrem lemov ich zdobili rôzne vyrezané krúžky, listy, vlnovky, ktoré boli často umiestňované do stredu obdĺžnika.

Predstava bola viac-menej jasná, ale... Listy z cestovín?

Myslím si, že aj s touto poslednou otázkou som sa dobre popasovala – nakoniec som ich vyrezala z cestovín. A tak vznikla ďalšia impozantná šperkovnica „Oro nero“ z našej dielničky.

Rozmery

Farba

čierno-zlatá

bottom of page