top of page

Šperkovnica „Muchotrávka“

Koláž 01a.jpg

Nádherná ručne maľovaná cestovinová šperkovnica, ktorá určite osloví dámy, ktoré rovnako ako ja milujú bodky a bodkované látky. Červená látka s bielymi bodkami a volánikmi, to je čisté retro, ktoré bude v obľube hádam aj o sto rokov.

Samotný nápad vyrobiť šperkovnicu „Muchotrávka“ nevznikol tak, ako by väčšina z vás podľa pomenovania čakala - z predstavy muchotrávky, ale z bodkovanej látky, ktorá mi zostala zo šiat a ktorú som si odložila na výrobu futierka do nejakej parádnej šperkovnice. Hoci som ju pri výrobe šperkovnice nepoužila, poslúžila ako skvelý námet.

„Muchotrávka“ je zdobená drobnými cestovinkami tak, aby vytvárali jednoliaty vzor napodobňujúci bodkovanú látku. Bodky tvoria cestovinové krúžky, v ktorých sa vynímajú biele perličky. Samozrejme, nesmeli chýbať cestovinové volániky, ktoré lemujú veko a spodnú časť šperkovnice. Spodné volániky zakrývajú jej drobné cestovinové nôžky.

Priznám sa, že vyrobiť „Muchotrávku“ vyžadovalo pevné nervy, ale pri pohľade na výsledok som sa do nej priam zamilovala. Vždy je pre mňa ťažké „vzdať sa“ svojho výtvoru, pretože za každým výtvorom je kúsok môjho ja. Tentokrát však „smutná“ nezostanem - „Muchotrávku“ som totiž vyrobila pre seba.

Rozmery

cca 16,5 x 11,5 x 9 cm

Farba

červeno-biela

bottom of page