top of page

Šperkovnica „Mandala“

Koláž 01a.jpg

„Mandala“ patrí medzi najfarebnejšie, najzaujímavejšie a najkrajšie cestovinové šperkovnice, ktoré som vytvorila. A rozhodne to „nehovorím“ len kvôli vábivým obrazcom - mandalám, ktoré zdobia každú jednu jej stranu. Táto šperkovnica má totiž v sebe skryté ďalšie tajomstvá.

Málokoho pri pohľade na ňu napadne, že kráska „Mandala“ je výsledkom a teda aj úchvatným príkladom ekologickej premeny - Cestovinovej dekoratívnej renovácie, pri ktorej som opätovne využila napr. tvrdenú papierovú krabičku z kozmetiky, pracku z popraskaného koženkového opasku, kamienky a koráliky z obnoseného oblečenia a bižutérie, či staré laky na nechty.

Šperkovnica „Mandala“ vznikla vďaka ekologicky zmýšľajúcim žienkam z nášho okolia, ktoré mi ponúkajú veci, ktoré sa už zväčša v bežnom živote využiť nedajú, no pri mojom „cestovinovaní“ sú pre mňa často „pokladíkmi“. Som rada, že čoraz viac z vás sa pri upratovaní zamýšľa, či naozaj všetko čo vyhadzujete je odpad, či nemáte predsa len v okolí napr. krajčírku, či kreatívnu dušu, ktorá by sa potešila gombíkom z obnosenej blúzky.

Rozmery

cca 16 x 10,5 x 11,5 cm

Farba

viacfarebná

bottom of page