top of page

Cestovinový set „Diagonála“

Koláž 01a.jpg

Výnimočný cestovinový set v medenej farbe, pozostávajúci zo svietnika, stolovej lampy a rámika na fotografiu.

Ako je už podľa názvu zrejmé, prvým výrobkom tohto setu bol práve nádherný cestovinový svietnik, rozprestierajúci sa na štorcovej základni. Vyvýšená diagonála, na ktorej sa vytŕča jeden z troch pohárikov s čajovou sviečkou, je dominantou svietnika. Bohatá flóra, tiahnuca sa z diagonály do jej bokov, robí každú stranu svietnika neopakovateľnou.

Ku svietniku „Diagonála“ pribudla aj nádherná cestovinová stolová lampa menších rozmerov, s tienidlom v tvare kužeľa. Tienidlo lampy je zdobené lemovaním a kvietkami vytŕčajúcimi so súrodého vzoru. Cestovinové kvietky dekorujú aj spodnú podstavu lampy. Medenú farbu lampy rozligocú drobné kamienky a perličky s jemnými ružovými odleskami.

Cestovinový set doplnil oslnivý cestovinový fotorámik na jednu fotografiu rozmeru 9 x 13 cm. Rovnako ako lampa „Diagonála“, aj fotorámik prešiel našou Cestovinovou dekoratívnou renováciou tak, aby perfektne zapadol do cestovinového setu. Širší drevený rámik je zdobený po vnútornom a vonkajšom okraji lemovaním. Zo súrodého cestovinového vzoru vytŕčajú iba drobné kvietky po jeho rohoch. Jeho vizáž dotvárajú drobné kamienky a perličky, ktoré rozjasňujú jeho oslnivú medenú farbu.

Svietnik „Diagonála“ je pre mňa veľmi výnimočný kúsok z našej dielničky, pretože viedol nielen k renovácii prvej lampy, ale aj k vzniku prvého cestovinového setu. Tento krásny set je venovaný našim priateľom, Janke a Jožkovi.

Farba

medená

bottom of page